top of page

Інтерактивний плакат

Інтерактивний електронний плакат є сучасним багатофункціональним засобом навчання, який надає широкі можливості для організації навчального процесу. Це, свого роду, укрупнена дидактична одиниця, дидактичний багатомірний інструмент (за В.Штейнбергом), де забезпечується багаторівнева робота з певним обсягом інформації. На відміну від мультимедійного уроку інтерактивний плакат може бути тільки багаторівневим і багатофункціональним, що забезпечує, наприклад, як вивчення так і закріплення нового матеріалу, зворотній зв’язок і контроль за якістю засвоєння отриманої інформації. Загалом, інтерактивний плакат — це електронний освітній засіб нового типу, який забезпечує високий рівень залучення інформаційних каналів сприйняття наочності навчального процесу. Він органічно інтегрується в класно-урочну систему. У цифрових освітніх ресурсах, цього типу, інформація подається не відразу, вона розгортається залежно від дій користувача, який керує нею відповідними кнопками. Плакат представляє собою засіб надання інформації, тобто основна його функція — демонстрація матеріалу.

Учитель для створення інтерактивного плакату може використовувати такі інтернет-сервіси, як:

Glogster (дозволяє розміщувати текст, графіку і відео. Будь-який елемент може бути гіперпосиланням. Містить гарні шаблони. Плакат виходить яскравим, барвистим, ефектним);

Cacoo (надає можливості створення різних схем-класифікацій, де кожен елемент схеми може стати гіперпосиланням. Даний сервіс містить різні шаблони, автофігури та дозволяє додавати як різні зображення, так і самому створювати їх власноруч);

Prezi, Linoit, SlideRosket. Але більшість з них є англомовними і, тому, вчителю необхідно не тільки мати певні навички роботи з інформаційними ресурсами, а й знати іноземну мову.

Сервіс thinglink.com

Ми будемо створювати інтерактивний плакат. Ви позначаєте певні точки на малюнку, додаєте питання для них, а учень повинен, прочитавши запитання, натиснути та потрібну точку. Дуже корисна гра при перевірці схем, знання карти тощо.

Якщо ви зайшли перший раз на сервіс необхідно зареєструватися, натиснувши на кнопку 1.

  • Обираємо вільну.

  • Введіть адресу пошти та пароль або натисніть на позначку соціальної мережі, через яку ви бажаєте зареєструватися.

  • Якщо ви вже зареєстровані, тоді натисніть на кнопку 2.

  • Введіть адресу пошти та пароль або натисніть на позначку соціальної мережі, через яку ви реєструвалися.

  • Крок 1. Натисніть на кнопку Створити (Create)

  • Крок 2. Завантажте зображення з комп’ютера або за посиланням

  • Введіть назву малюнка або завдання учням! Натисніть – додати тег (мітку).

  • Визначаєте місце, де буде інтерактивна кнопка. Додаєте посилання на зовнішній ресурс АБО підписуєте мітку (тег).

  • За бажанням можете змінити зовнішній вигляд мітки (тега), натиснувши на кнопку 1 та обравши новий вигляд.

  • Зберігаємо тег та повторюємо дії. Після введення всіх тегів зберігаємо інтерактивний малюнок.

  • Для того щоб ваш малюнок могли побачити інші колеги та учні, ним потрібно поділитися, натиснувши на кнопку SHARE. Після натискання у вас з’являється вікно, де ви визначаєте, як і де будете ділитися. Копіюємо посилання 1, якщо бажаємо надіслати його учням, або код 2, якщо бажаємо вбудувати в блог або на сайт.

  • У випадку помилки в тегах або додаванні нових міток чи пояснень натискаємо на кнопку EDIT.

  • Редагуємо, головне зберегти зміни в мітці та в малюнку.

  • Ви можете переглядати статистику створеного малюнка.

Інтерактивне відео

Даний сервіс надає можливість створити навчальне відео інтерактивним.

Натискаючи на кнопку +ADD NEW TAG, ви маєте змогу прикріпити до відеофрагмента додаткові навчальні матеріали: зображення, відео, форми Google для перевірки знань учнів.

Кнопка SAVE & EXIT допоможе зберегти створене вами інтерактивне відео. 

Поділитися з учнями даним завданням можна за допомогою кнопки 

З'явиться вікно, у якому будуть зазначені шляхи розповсюдження посилання на ваше відео, сформований HTML-код для вбудування інтерактивного відео на сайт або блог.

bottom of page